Ana içeriğe atla

Başkanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

TED Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün hedefi; teorik bilgisini uygulamaya dökebilen, bilimsel gelişmeleri takip edebilen, pratik cözümler oluşturabilen, sosyal iletişim becerisine sahip, grup içinde uyumlu çalışabilen, Bilgisayar Mühendisliğinin hem donanım hem de yazılım alanlarında bilgi sahibi saygılı ve dürüst öğrenciler yetiştirmektir.

2021-2022 yılı Güz Yarıyılında güncellenen müfredatımız hazırlanırken hem ülkemizdeki hem de yurt dışındaki seçkin üniversitelerin müfredatları referans alınmıştır. Öğrencilerimiz eğitimleri süresince hem zorunlu ve seçmeli Bölüm dersleri hem de "Ortak Çekirdek" ve "Ek Dal" dersleri almaktadırlar. Eğitim dilimiz İngilizcedir. Akademik personelimiz her biri birbirinden değerli; 1 Profesör, 1 Doçent, 7 Doktor Öğretim Üyesi ve 8 Araştırma Görevlisinden oluşmaktadır.

Mezunlarımız; bilgi teknolojileri, işletim sistemleri ve ağlar, yapay zeka, siber güvenlik, bilgisayarlı görü, görüntü işleme, robotik gibi alanlarda mühendis, akademisyen, araştırmacı ve yönetici olarak görev almaktadır. Savunma sanayi yazılım ve donanım alanında faaliyet gösteren ulusal/uluslarası kamu/özel kuruluşlar bu görev alımına ev sahipliği yapmaktadırlar.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ailesine hoşgeldiniz diyor ve eğitim-öğretim hayatınız süresince sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

Saygılarımla,

Doç. Dr. Gökçe Nur Yılmaz

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı